Новини

30 травня 2019 року в рамках Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого екологічного низьковуглецевого розвитку м. Дніпра на 2016-2020 рр., затвердженої рішенням міської ради від 30.03.2016 р. № 26/05 (зі змінами) відбулося урочисте засідання науково-технічної ради департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради.

Участь у заході прийняли представники громадських організацій та підприємств, у тому числі і завідуюча кафедрою загальної гігієни, д.мед.н., професор Е.М. Білецька, професор Н.М. Онул, к.мед.н. В.В. Калінічева. Учасники представили своє бачення щодо поліпшення екологічної ситуації в місті та впровадження енергоефективних заходів.

Результати наукових досліджень та рекомендації опубліковані в збірнику тез конференції.

********

З 20 по 24 травня 2019 року за підтримки Програми зменшення біологічної загрози в Україні відбувся Четвертий щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я»

Співробітники кафедри проф. Онул Н.М., доц. Головкова Т.А., доц. Антонова О.В. та к.мед.н. Калінічева В.В. взяли участь у роботі симпозіуму, та представили свої доповіді у секції «Токсикологія». Метою заходу стало об’єднання українських фахівців зацікавлених у питаннях державної політики в сферах медицини, ветеринарії та науково-освітній сфері. Форум був спрямований на висвітлення прогалин в українському законодавстві, на розробку державної політики у системі біологічного захисту та інші аспекти, що стосуються сфер діяльності учасників форуму.

********

18 квітня 2019 року у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція на тему «Складові екологічних проблем нашого міста сьогодні» за участю начальника відділу природоохоронних заходів департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ольги Білашенко, завідувача кафедри загальної гігієни Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України», професора, лауреата Державної премії України Елеонори Білецької та завідувача кафедри екології і технологій захисту навколишнього середовища Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», професора Артема Павличенко.На прес-конференції розглядались питання якості довкілля у м. Дніпро, головні екологічні проблеми сьогодення, шляхи та перспективи їх вирішення.Ольга Білашенко зазначила, що у м. Дніпро протягом останніх декількох років реалізується низка заходів, які сприяють покращенню екологічної ситуації в місті. У міській раді м. Дніпро активно працює департамент екологічної політики, при департаменті створено науково-технічну раду, до складу якої увійшли науковці, провідні експерти екологічної галузі та громадські активісти. Е.М. Білецька відмітила, що ключовою на сьогоднішній день є проблема техногенного забруднення усіх без винятку об’єктів довкілля за рахунок викидів промисловості, автотранспорту, побутових відходів. Така ситуація, у свою чергу, призводить до погіршення стану здоров’я населення. Попри таку складну екологічну ситуацію, Елеонора Миколаївна відмітила активну роботу департаменту, який для вирішення екологічних проблем проводить всі можливі заходи, простежується низка зрушень щодо покращення екологічного стану - це і робота з підприємствами, і поступове розвантаження міста від великої кількості автотранспорту за рахунок будівництва об’їзної дороги, приміських автовокзалів, метро, у перспективі – відмова від маршруток та розвиток великогабаритного громадського транспорту. Все це кроки європейського обличчя нашого міста.Артем Павличенко зробив акцент на зворотньому зв'язку і позиції молоді, яка завдяки діям екологічного департаменту бере активну участь у масових заходах, покликаних покращити екологічну ситуацію в місті.

************

18-го квітня на кафедрі загальної гігієни відбулося заключне засідання наукового студентського

гуртка.

В конференції прийняли участь провідні фахівці кафедри, - доценти Т.А. Головкова,

Т.Д. Землякова (науковий керівник СНТ), к.мед.н. В.І. Главацька та недавній

аспірант, молодий кандидат наук В.В. Калінічева.

***

Учаснику Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Гігієна» третьокурснику Артему Миргородському, який посів IV місце, - грамоту вручає зав. кафедрою загальної гігієни, професор Е.М. Білецька.

***

Доцент Т.А. Головкова вручає диплом ІІІ ступеня переможцям студентських наукових робіт зі спеціальності «Профілактична медицина» (англійською мовою). Третьокурсницям Соломасі Таїсії та Івановій Софії.

***

Сертифікат учасника Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Гігієна» студентці 3-го курсу Пігулко Аллі – вручає керівник СНТ кафедри, доцент Т.Д. Землякова.

*******************************

Вітаємо призерів

ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Профілактична медицина»

(англійською мовою)»!

29 лютого 2019 року на базі кафедри гігієни та екології №1 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Профілактична медицина» (англійською мовою).

У змаганні взяли участь студенти із вищих медичних навчальних закладів України, зокрема, із Києва, Дніпра, Полтави, Харкова, Тернополя, Вінниці та інш.

Від кафедри загальної гігієни ДЗ «ДМА МОЗ України» на конкурс була подана наукова робота на тему: «Пектинопрофілактика як ефективний метод зменшення токсичного впливу важких металів на організм людини (The prophylactic use of pectins as an effective way of prevention from the negative effects ofheavy metals on human’s body)»

За підсумками конкурсу студенти 3 курсу 6-ї групи I медичного факультету Таїсія Соломаха та Софія Іванова, під керівництвом к.мед.н., доцента Т.А.Головкової стали призерами та були нагороджені дипломом III ступеню.

Співробітники кафедри загальної гігієни на чолі із завідувачем, професором Білецькою Е.М., щиро вітають учасників Всеукраїнського конкурсу Таїсію Соломаху та Софію Іванову, висловлюють їм свою глибоку подяку за виявлену активність та гідне представлення результатів наукових досліджень ДЗ «ДМА». Бажаємо призерам міцного здоров’я, сили духу, наполегливості, натхнення та талану в усіх справах, нових здобутків та перемог, цікавих вражень!

******

Завідуюча кафедрою загальної гігієни ДЗ "ДМА МОЗ України"

професор Елеонора Миколаївна Білецька

на відкритті

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ДИСЦИПЛІНИ «ГІГІЄНА»

*******

Студенти ІІІ курсу

Пігулка Алла - 8 Б група (Сертифікат учасника) та

Миргородський Артем - 7 А група

(Грамота ІV місце) прийняли участь у

ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ДИСЦИПЛІНИ

«ГІГІЄНА»

#мипідтримуємоДМА

***********

Колектив кафедри загальної гігієни

щиро вітає

Онул Наталію Михайлівну

з отриманням вченого звання професора!

Бажаємо всіх благ, здоров'я і постійного вдосконалення, блискучих перспектив і можливостей повної самореалізації.

*******

Вітаємо

Калінічеву Вікторію Василівну

з присвоєнням наукового ступеня

кандидата медичних наук!

Бажаємо Вам наснаги для підкорення нових вершини та втілення у життя наукових ідей. Нехай на цьому благородному шляху Вас завжди супроводжує успіх!

*******

15-16 жовтня 2018 року

завідуюча кафедри загальної гігієни, професор

Елеонора Миколаївна Білецька

прийняла участь в роботі семінару

Європейського бюро ВОЗ, який було проведено в рамках проекту SAICM QSP «Розвиток субрегіонального співробітництва закладів з метою укріплення потенціалу та обміну інформацією для вирішення проблем впливу шкідливих хімічних речовин на здоров’я населення Білорусії та України».

*****

Колектив кафедри загальної гігієни щиро вітає з блискучим захистом дисертації

Калiнiчеву В.В. та наукового керівника професора

Бiлецьку Е.М.!

Бажаємо творчої наснаги,

подальших звершень та надбань!

****

Традиції не вмирають…

Є на кафедрі загальної гігієни гарна та давня традиція – двічі на рік відвідувати могили вчителів, що пішли від нас. Ініціатор традиції – професор Елеонора Миколаївна Білецька, яка започаткувала її з 2003 року, коли очолила кафедру. Найбільша кількість дорогих могил – на Сурсько-Литовському цвинтарі. На жаль, ми не молодіємо, і кожного року вчителі покидають нас. І якщо завжди ми починали відвідування з могили професора Галини Федорівни Ємельянової, - красуні, видатного вченого-організатора охорони здоров’я, прекрасного педагога, то вже другий рік ми перш за все зупиняємося біля могили нашого Георгія Вікторовича Дзяка, який очолював ДМА понад 20 років і в професійному, та й особистому житті кожного з нас залишив добру і вічну пам'ять. Далі борг пам'яті віддаємо професорам В.О. Люлько, Г.Т. Чукмасовій, М.Л. Горбуновій, – нашому беззмінному декану, яка прийняла естафету деканства від колоритної особистості доцента В.П. Бариленка. Доцент нашої кафедри Василь Іванович Скок залишився в нашій пам'яті «кафедральним психологом», людиною чутливою та доброзичливою. Кожного року на могилі професора Івана Олександровича Логвиненко не можемо утримати сліз – чому така талановита, працездатна та зворушливо доброзичлива людина так рано пішла з життя?

Не забуваємо ми вчителів, що покояться і на Запорізькому кладовищі. У пам'ять Великої Перемоги відвідуємо нашого незабутнього завуча, доцента Григорія Семеновича Калініченка, професора Пилипа Харитоновича Чехлатого, в минулому завідувача нашої кафедри. Хвилиною мовчання шануємо пам'ять легендарного ректора нашого вузу професора Інни Ларіонівни Крижановської.

Не названо ще багато прізвищ вчителів та колег, яких вже немає з нами але дуже часто, говорячи про будь-які професійні аспекти, особливості нашої педагогічної роботи, - ми згадуємо тих, що залишили слід в нашому житті.

Не забувайте своїх вчителів!

Пам'ять про них робить нас більш людяним, тими, що знають – це потрібно не мертвим, це потрібно живим!

доцент кафедри загальної гігієни

Т.Д. Землякова